Teslimat ve İade

EKİTAPLARIN TESLİMİNE DAİR:

E-kitap satışlarında ürün(ler) yasa ve yönetmeliklerle belirlenen siparişin SATICI’ya ulaşmasını takip eden yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile işbu 30 günlük süre içinde ALICI tarafından bildirilen e-mail adresine teslim edilir.

EKitap İade Politikası:

Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmelerde alıcının cayma hakkı bulunmamaktadır. Ancak biz, müşteri memnuniyeti adına alıcı tarafından makul bir sebep sunulması durumunda iade hakkını sunabileceğimizi saklı tutarız. Bu süreçte iade süresi 60 iş günüdür.

Normalde yasa gereği elektronik ürünlerde para iadesi mümkün değildir. Aşağıda yer alan yasadaki madde şöyle izah edilmiştir:

“Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallar ile ses veya görüntü kayıtlarının, kitap, dijital içerik, yazılım programlarının, veri kaydedebilme ve veri depolama cihazlarının, bilgisayar sarf malzemelerinin, ambalajının ALICI tarafından açılmış olması halinde iadesi Yönetmelik gereği mümkün değildir. Ayrıca Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin cayma hakkının kullanılması da Yönetmelik gereği mümkün değildir.”

BEL İNCELTİCİ KEMER VE DİĞER ÜRÜNLERİN TESLİMİNE DAİR:

”Tüm tekstil ürünlerimiz sipariş verildiği tarih itibariyle 1-3 iş günü içerisinde anlaşmalı kargo ile Alıcı’ya gönderilmektedir. Belirlenen alışveriş kotasını geçen siparişlerden kargo ücreti alınmamaktadır. ”

”İnceltici Bel kemeri ürünlerimizde hijyen ve kullanım standartları çerçevesinde, ürün üretiminde bir hata bulunmadıysa iade kabul edilmemektedir. Kalite kontrolü yapılan değişim talepleri; üretici hatası olduğunda ücretsiz bir şekilde anlaşmalı kargo ile sağlanmaktadır. Değişim talebi edilen ürün tarafımıza ulaştıktan sonra kontrolleri sağlanarak Alıcı’ya dönüş sağlanmaktadır. Kullanılmış, deforme edilmiş, kullanıcı hatası ile bozulmuş ürünlerin iadesi yapılmamaktadır. Diğer tüm tekstil ürünlerinde beden değişimi sağlanmaktadır. Kargo ücreti Alıcı tarafın sorumluluğundadır. ”